Mexidol® - analoger er billige, prisen på russisk og importerstatninger

Betennelse

Mexidol® er et bredspektret antioksidantmedisin fra en russisk produsent. Kostnadene i apotek har en imponerende prislapp, så mange farmakologiske foretak driver med produksjon av rimeligere medisinske forsyninger. Hjelpen inneholder et utvalg av billige analoger av russisk og utenlandsk produksjon.

Farmakologisk effekt

Den viktigste aktive ingrediensen i det farmasøytiske produktet som er vurdert er etylmetylhydroksypyridinsuccinat. Den aktiverer en rekke aktiviteter i kroppen:

  • Reduserer skaden av frie radikaler og fremmer aktiviteten til superoksyd-dismutase;
  • Gjennomfører en økning i konsentrerte lipider og bremser oksidasjonen;
  • Gir energimetning av mitokondrier, på grunn av hvilken det er en økning i metabolske cellulære prosesser;
  • Forhindrer blodplateaggregering;
  • Påvirker gunstig membraner;
  • Hjelper med å normalisere overføring av impulser langs nervevev;
  • Forbedrer lipidmetabolismen;
  • Senker kolesterolet.

Indikasjoner for bruk

Legemidlet tåler:

  • Konsekvensene av cerebrovaskulær ulykke;
  • Mild form for traumatisk hjerneskade og konsekvensene av dem;
  • Encefalopatier av hvilken som helst opprinnelse;
  • Vegetativ-vaskulær dystoni;
  • aterosklerose;
  • Å føle angst i en nevrotisk tilstand;
  • Post-toksisitet med forskjellige antipsykotika;
  • Asteni på bakgrunn av overdreven psykologisk stress;
  • De negative effektene av stressende situasjoner;
  • Alkoholabstinenssyndrom.

Kontra

Ikke foreskriv et middel til:

  • Ved diagnostisering av alvorlige plager i leveren og nyrene;
  • Med problemer med tolerabiliteten til stoffets komponenter;
  • Mindreårige;
  • Gravide og ammende kvinner.

Mulige bivirkninger

Mexidol tolereres vanligvis trygt. Likevel, noen ganger slike fenomener som funksjonsfeil i fordøyelsessystemet - trang til å kaste opp, en følelse av munntørrhet. I tillegg er allergi sannsynlig.

Instruksjoner for bruk

Terapimetode, dosering

- Formen av stoffet velges direkte av den behandlende legen individuelt.

- Kanskje intravenøs drypp med en hastighet fra 40 til 60 dråper per minutt.

- Intravenøst ​​administreres stoffet sakte, i 5 til 7 minutter. Administrasjonshyppigheten er fra en til fire ganger om dagen. En administrasjon skal ikke overstige 500 mg og være mindre enn 20 mg. Maksimal dose per dag - ikke mer enn 1200 mg.

Viktige punkter i behandlingen

  • Medisinen kombineres med alt medisinsk utstyr som brukes til å bekjempe somatiske sykdommer;
  • Mulig negativ innvirkning på førere av kjøretøy og andre enheter, hvis styring krever spesiell oppmerksomhet. Derfor bør disse pasientgruppene være ekstremt forsiktige;
  • I nærvær av bronkialastma er det fare for å utvikle en alvorlig forekommende overfølsomhetsreaksjon.

Hvor mye er Mexidol: prisen på et apotek

Dette medisinske produktet selges etter resept. Du kan kjøpe det på nærmeste apotek. Men mengden som produsenten av dette stoffet ønsker for Mexidol er ganske høy. Prislappen kan nå opp til 2020 rubler (kilde - apteka.ru, Moskva).

Liste over billige russiske og utenlandske synonymer

Navnet på den analoge er billigere enn MexidolApteka.ru pris i rubler.Piluli.ru-pris i rubler.
MoskvaSPbMoskvaSPb
Actovegin (ampullform)584598613543
Mexiprim (tablettform)345357334300
Neurox (ampuller)319337320286
Astrox (løsning)293-314279
Mexifin (ampuller)266-294263
Cerecard (ampuller)198210252236
Mexico (kapsler)133143146134

Actovegin - (produksjon Russland / Norge)

Det brukes til å behandle metabolske, vaskulære (arterielle og venøse) hjerneforstyrrelser, inkludert iskemi og traumatisk hjerneskade. Kvalitativt gir helbredelsesprosessen av sår - magesår av forskjellig opprinnelse, brannskader, sengesår. Ofte kan de bli foreskrevet for behandling og forebygging av hudlesjoner på bakgrunn av strålebehandling.

Det er ikke foreskrevet i nærvær av hjertesvikt, lungeødem, oliguri og væskeansamling i kroppen.

Parallelt utelukker ikke pasienten utslett på hudens kropp, dets rødhet.

Mexiprim - (innenlands ekvivalent)

Kompetent i behandling av vegetativ-vaskulær dystoni, angstlidelser som oppstår på bakgrunn av nervøs spenning, astheniske tilstander. Anbefales for de som har nedsatt hjernesirkulasjon, fått en traumatisk hjerneskade, hukommelsesproblemer og intellektuelle evner i alderdommen. Det har en gunstig effekt på "brudd" hos personer med alkoholavhengighet.

Pasienter med patologier i lever- og nyresystemet, kvinner som forventer baby og ammer morsmelk, samt pasienter under 18 år, må nekte behandling med Mexiprim.

Ofte er det en rekke negative fenomener under terapi: trang til oppkast, munntørrhet, svakhet og døsighet, allergier.

Neurox - (russisk alternativ)

Det anbefales ved akutt cerebrovaskulær ulykke, encefalopati, åreforkalkning, følelser av angst, på grunn av nervøs spenning. Neurox lindrer abstinenssymptomer, samt rus etter å ha tatt antipsykotika.

Kontraindikasjoner gjelder pasienter med nedsatt nyre- eller leverinsuffisiens, representanter for det svakere kjønn i stilling og under amming. I tillegg er dette farmasøytiske produktet ikke beregnet på barn..

I form av samtidig reaksjoner er en følelse av metallisk smak og tørrhet i munnhulen, hoste, smerter i brystområdet og en følelse av luftmangel ikke uvanlig. På bakgrunn av et langt terapiforløp er det oppkast, oppblåsthet, problemer med å sove.

Astrox - (Russland)

Tildel for å bekjempe problematisk blodmetning i hjernen, encefalopati, VVD, nevrotiske lidelser, med parallelle angsttilstander. Astrox er i stand til å forbedre intellektuelle prosesser, hukommelse hos eldre. Dette medisinske produktet lindrer også bakrus-syndrom og antipsykotisk forgiftning..

Forbudet mot å ta Astrox gjelder pasienter med alvorlige plager i nyrene og leveren, kvinner i ammingens stilling og periode. I tillegg er han ikke foreskrevet til barn.

Bivirkninger er kvalme, en smak av metallet i munnhulen, allergier og sår hals. Langvarig behandling kan forårsake funksjonsfeil i mage-tarmkanalen, nemlig overdreven gassdannelse, oppblåsthet. I tillegg forekommer søvnløshet eller døsighet..

Mexifine - (RF)

Overvinner effektivt tilstander av nervøsitet, behandler vegetovaskulær dystoni, åreforkalkning, alvorlige sirkulasjonsforstyrrelser i hjernen. Det kan foreskrives etter de første dagene av hjerteinfarkt, samt koronar hjertesykdom. Som andre analoger av Mexidol, behandler den abstinenssymptomer og rus med forskjellige medisiner. Forskjellen mellom Mexifin og andre farmasøytiske produkter er kampen mot akutte purulente og inflammatoriske prosesser i bukhulen.

Medisinen administreres ikke mot alvorlige sykdommer i leveren, nyrene, graviditeten, mødre som er i ammeperioden og under majoritet.

Etter introduksjonen er det problemer med smak, som i andre lignende farmasøytiske produkter, ubehag i brystbenet, mangel på oksygen, søvnløshet eller omvendt sug etter søvn, flatulens.

Cerekard - (Russland)

Den kjemper mot angsttilstander provosert av nevrose, vegetovaskulær dystoni, aterosklerotiske lidelser, problemer med blodsirkulasjonen i hjernen, alkoholuttak. Parenteral administrering gir behandling av forskjellige inflammatoriske, inkludert purulente prosesser som utvikler seg i bukhinnen. I tillegg er Cerecard foreskrevet i det første stadiet av hjerteinfarkt og iskemi..

Dette middelet skal ikke brukes til behandling av nyre- eller leverproblemer. Medikamentet er også kontraindisert hos gravide og ammende kvinner..

Under terapi er utvikling av noen bivirkninger tillatt. Oftest er dette forstyrrelser i smak, smerter i brystet, sår i halsen, sugen på oppkast, problemer med å sove.

Mexicor - (den billigste russiske erstatteren)

Til tross for kostnadene i forhold til de andre generiske faktorene som er vurdert ovenfor, har den nesten identiske indikasjoner og ikke mindre effektiv behandling. Mexicor er foreskrevet for koronar hjertesykdom, iskemisk hjerneslag, organisk hjerneskade og forskjellige mindre kognitive svikt..

Forbudene mot å ta disse kapslene, så vel som bivirkninger, sammenfaller helt med motstykket medisiner studert i dette analysematerialet.

Konklusjon om tilgjengelige medikamentsynonymer

Legemidlet studert i artikkelen har etablert seg i det farmakologiske markedet som en høykvalitets antioksidant, nootropisk middel og beroligende middel. Først av alt er det foreskrevet for behandling av nevrale, kardiologiske, narkologiske sykdommer. Til tross for det faktum at innenlandsk medisin lett kan bli funnet i hyller på apotek, er kostnadene ganske høye. På grunn av dette er mange pasienter interessert i rimeligere analoger av stoffet. Legemiddelmarkedet er klart til å gi pasienter med lav inntekt en hel liste over generika til rimelige priser. Det er verdt å huske at det bare er en lege som kan bestemme riktig medisinering for behandling av en etablert diagnose på riktig måte.

Analoger av Mexidol tabletter full liste

Mexidol

Stoffets sammensetning: tilmetylhydroxypyridinsuccinat - 125 mg
Hjelpestoffer: laktosemonohydrat - 97,5 mg, povidon - 25 mg, magnesiumstearat - 2,5 mg

Kort beskrivelse

Mexidol er et av de viktigste medisinene designet for å bekjempe sykdommer i sentralnervesystemet. Ofte prøver pasienter å finne passende analoger som er like i handling og rimelige. Men Mexidol har allerede etablert seg ganske bra som effektiv og sikker..

Legemidlet brukes ganske mye, og er foreskrevet for å eliminere forhold som:

  • sirkulasjonsforstyrrelser;
  • hode skader;
  • encefalopati;
  • vegetovaskulær dystoni;
  • akutt destruktiv pankreatitt, peritonitt (ofte foreskrevet i den komplekse behandlingen av purulent-inflammatoriske prosesser i den akutte fasen);
  • mild kognitiv svikt (nedsatt hukommelse, mental ytelse) forårsaket av åreforkalkning;
  • langvarig stress;
  • astheniske forhold;
  • nevroser;
  • hjerteinfarkt;
  • alkoholisme;
  • kropps rus.

Frigjøring utføres i to former: tabletter og injeksjonsvæske, oppløsning. Kontraindikasjoner inkluderer graviditet, amming, nyresvikt, samt nedsatt leverfunksjon. Hvis det oppstår allergiske reaksjoner, bør legemidlet seponeres og konsultere legen din.

Medisinen tolereres godt av de fleste pasienter, men fremdeles oppstår noen ganger en bivirkning:

  • feil i fordøyelsessystemet: oppkast, kvalme;
  • allergiske reaksjoner;
  • alvorlig munntørrhet.

Produksjonen er lokalisert i Russland, men kostnadene for stoffet er fortsatt ganske høye. Dette gjør at pasienter som er trange i økonomien ofte ser etter billigere kolleger. Men det er viktig å forstå at sammensetningen av Mexidol er unik, og det vil ikke fungere for å finne en identisk medisin, du kan bare velge en lignende effekt. Det anbefales å velge en erstatning sammen med legen din, ellers kan du få en uventet og helt ubehagelig effekt. Dette skyldes det faktum at ikke alle medisiner vil bestå av de samme komponentene, noe som betyr at effekten av å ta vil være forskjellig.

Mexidol går bra med andre medisiner. Barn får ikke forskrevet det på grunn av mangelfull kunnskap om handlingen. Det har en betydelig innvirkning på konsentrasjonsevnen, så du bør absolutt vurdere dette når du kjører bil..

Analoger av Mexidol: en liste over billige analoger enn å erstatte

Nylig har det vært et økt behov for bruk av medisiner som påvirker sentralnervesystemets funksjon på grunn av en gradvis dannende forstyrrelse i blodtilførselen til vev eller alvorlig utmattelse.

Mexidol og dens analoger normaliserer den menneskelige tilstanden, og påvirker direkte hjernen selv.

Billig analoger av Mexidol

På apotek kan du kjøpe erstatninger til en lavere pris, mens terapiens effektivitet ikke endres..

Liste over tilgjengelige analoger:

  • Mexicor - fra 250 rubler;
  • Mexifin - fra 260 rubler;
  • Mexiprim - 400 rubler;
  • Astrox - fra 350 rubler;
  • Neurox - fra 380 rubler;
  • Cerecard - 280 rubler;
  • Medomeksi - 260 rubler.
  • Metostabil - fra 240 rubler;
  • Cavinton - fra 231 rubler;
  • Actovegin - fra 602 rubler;
  • Cerebronorm - fra 300 rubler;
  • Mildronate - fra 214 rubler;
  • Cortexin - fra 847 rubler.

Til sammenligning er prisen på Mexidol:

NavnProdusentAktivt stoffPris
MEXIDOL 0,05 / ML 2ML N50 AMP RR V / V V / M / ARMAVIRARMAVIR BIOFABRIC, FKPEtylmetylhydroksypyridinsuccinat2110,50 gni
MEXIDOL 0,05 / ML 2ML N50 AMP RR V / V V / M / ELLARAEllara, LLCEtylmetylhydroksypyridinsuccinat2098.30 gni
MEXIDOL 0,05 / ML 5ML N5 AMP RR V / V V / M / ARMAVIRARMAVIR BIOFABRIC, FKPEtylmetylhydroksypyridinsuccinat474,00 gni
MEXIDOL 0,05 / ML 2ML N10 AMP R-V V / V V / M / ARMAVIRARMAVIR BIOFABRIC, FKPEtylmetylhydroksypyridinsuccinat492,80 gni
MEXIDOL 0,05 / ML 2ML N10 AMP RR V / V V / M / ELLARAEllara, LLCEtylmetylhydroksypyridinsuccinat490,40 gni
MEXIDOL 0.125 N50 BORD S / FILM / SHELLZiO-Zdorovye, ZAOEtylmetylhydroksypyridinsuccinat443,50 gni
MEXIDOL 0,05 / ML 5ML N5 AMP RR V / V V / M / ELLARAEllara, LLCEtylmetylhydroksypyridinsuccinat464,40 gni
MEXIDOL 0.125 N30 BORD S / FILM / SHELLZiO-Zdorovye, ZAOEtylmetylhydroksypyridinsuccinat269,70 gni
MEXIDOL FORTE 250 0,25 N40 BORD S / FILM / SHELLZiO-Zdorovye, ZAOEtylmetylhydroksypyridinsuccinat646,90 gni
MEXIDOL 0,05 / ML 5ML N20 AMP R-R V / V V / M / ARMAVIRARMAVIR BIOFABRIC, FKPIkke tilgjengelig

Om stoffet

Det er en tablett belagt med et tynt filmbelegg. Det inkluderer en kompleks organisk forbindelse - etylmetylhydroksypyridinsuccinat. Legemidlet blokkerer oksidasjon av fett, øker cellemembranens fluiditet. Legemidlet øker også overføringen av nevrotransmittere og overføringen av nerveimpulser. Påvirker positivt blodtilførselen til hjernen, metabolske prosesser i vevet. I tillegg sparer det pasienten fra nedsatt hukommelse, oppmerksomhet, svikt i søvn-våken-syklusen.

Mexidol tabletter er foreskrevet under dannelsen av følgende forhold:

  • vegetativ-vaskulær dystoni (VVD);
  • traumatisk hjerneskade (som en del av kompleks terapi);
  • hjertekemi;
  • encefalopatier av forskjellig opprinnelse;
  • nevroser;
  • alvorlig stress.

I henhold til bruksanvisningen, for å eliminere det kliniske bildet, må du drikke 1-2 tabletter tre ganger om dagen. Den daglige dosen bør ikke overstige seks tabletter (800 mg). Stoffets volum skal økes gradvis og gradvis tas ut. Hvordan bytte ut Mexidol for enkelhets skyld og kostnadsbesparelser?

Mexicor eller Mexidol

Selges i form av en løsning for parenteral (intravenøs eller intramuskulær) administrering. Det ser ut som en klar, fargeløs væske uten spesifikk lukt. Den aktive ingrediensen er etylmetyletylhydroksypyridinsuccinat i en mengde på 50 mg per milliliter.

Hjemmemedisin øker pasientens motstand mot skadelige faktorer: sjokk, iskemi i vev, nedsatt blodtilførsel, etylalkoholforgiftning og visse medisiner. Mexicor øker den funksjonelle aktiviteten til hjertemuskelen, øker hastigheten på metabolske prosesser, reduserer området med nekrotisk vev.

Mexidol-analogen påvirker hjernens arbeid gunstig, forhindrer utvikling av slag ved å forbedre mikrosirkulasjonen, redusere lipidkonsentrasjonen og bremse veksten av aterosklerotiske plakk..

Medisinen tolereres godt, men utvikling av bivirkninger er ikke utelukket. Listen inkluderer:

  • tørr munnslimhinne;
  • subjektiv følelse av mangel på luft eller spredning av varme gjennom kroppen (med intravenøs administrering);
  • dårlig smak i munnen;
  • søvnløshet;
  • kvalme;
  • oppblåsthet.

I tilfelle brudd på medisinske anbefalinger, er dannelse av rusmisbruk mulig. Det kliniske bildet inkluderer ovennevnte symptomer og pluss kortvarig arteriell hypertensjon. Pris - 150-400 rubler, alt avhenger av regionen.

NavnProdusentAktivt stoffPris
MEXICOR 0,05 / ML 5ML N20 AMP RR V / V V / MFERMENT Firm, LLCEtylmetylhydroksypyridinsuccinat795,60 gni
MEXICOR 0,05 / ML 5ML N10 AMP R-R V / V V / MFERMENT Firm, LLCEtylmetylhydroksypyridinsuccinat409,50 gni
MEXICOR 0,05 / ML 5ML N5 AMP R-R V / V V / MFERMENT Firm, LLCEtylmetylhydroksypyridinsuccinat255,00 gni
MEXICOR 0,05 / ML 2ML N10 AMP R-R V / V V / MFERMENT Firm, LLCEtylmetylhydroksypyridinsuccinat352,70 gni
MEXICOR 0,1 N60 CAPSMiraxBioFarma, AOEtylmetylhydroksypyridinsuccinat333,70 gni
MEXICOR 0,1 N30 CAPSMiraxBioFarma, AOEtylmetylhydroksypyridinsuccinat188,00 gni
MEXICOR 0,1 N20 CAPSMiraxBioFarma, AOEtylmetylhydroksypyridinsuccinatIkke tilgjengelig

Glycin eller Mexidol - som er bedre

Utgivelsesform - tabletter for sublingual bruk som inneholder 100 mg av det samme virkestoffet. Magnesiumstearat og metylcellulose tilsettes fra hjelpeforbindelser. Selges med 30 stk per pakke..

Den billige analogen til Mexidol regnes som et stoffskiftemiddel. Det påvirker den sentrale nervesystemets funksjonelle aktivitet. Medisinen reduserer psyko-emosjonell stress, stimulerer hukommelse og oppmerksomhet. Piller kan forbedre søvnen, redusere effekten av stress..

Glycin hjelper mot følgende sykdommer:

  • nedsatt mental ytelse;
  • psyko-emosjonell stress;
  • nevroser;
  • cardiopsychoneurosis;
  • tilstand etter traumatisk hjerneskade;
  • forskjellige encefalopatier;
  • søvnløshet.

Behandlingsopplegget velges under hensyntagen til type sykdom, pasientens alder og patologiens alvorlighetsgrad. Detaljer er beskrevet i tabellen nedenfor..

Tabell - Instruksjoner for bruk av glysin

Type sykdomAlderVolum i tabletterInngangsfrekvens per dag
SøvnforstyrrelseBarn og voksne0,5-120 minutter før leggetid
Nervøs iskemi, hjerneslagVoksne1-23
Alkoholisk encefalopatiVoksne12-3
Organisk hjerneskadeOpptil 3 år0.52-3
3 år og eldre12-3
Nedsatt hukommelse, oppmerksomhetsspennBarn og tenåringer12-3

Behandlingsvarigheten og frekvensen av repetisjon av kurs må sjekkes med legen.

NavnProdusentAktivt stoffPris
GLYCIN FORTE 0,25 N30 TABELL ZASCHACHCanonfarm Production, CJSCglysin44.30 gni
GLYCIN 0,1 N100 TABELLINFORMASJON / BIOTIKK /BIOTICS MNPK, OOOglysin64,00 gni
GLYCIN 0.1 N50 TABELL AV Tyngdekraften / BIOTIKK /BIOTICS MNPK, OOOglysin32,80 gni
GLYCIN-BIO PHARMAPLANT 0.1 N50 BORD GINGOZONE LLCglysin32,80 gni
GLYCIN-MHFP 0.1 N50 BORDS GRAVINGMoskhimpharmpreparat oppkalt etter N.A.Semashko, OJSCglysin25,00 gni
GLYCIN FORTE 300 mg VITAMIR MED SMAK AV CHERRY N30 BORD FOR 634MGVITAMIR130,00 gni
GLYCIN D3 N12 TABELL KJARTINSTANTMALKUT NP, CJSC447,90 gni
GLYCIN FORTE 0,5 N60 BORD D / RASSASEvalar228,90 gni
GLYCIN FORTE EVALAR N60 BORD D / RASSASEvalar CJSC161.40 gni
GLYCIN FORTE N20 BORDAlina Pharma LLC53,10 gni
GLYCIN KA N18 BORD D / RASSASPharmindustry Ltd.65,00 gni
GLYCIN ECO N50 BORD FOR 0.1GEcotex, LLC36,00 gni
GLYCIN EXTRA N20 BORD FOR 600 mgPharmstandard-Leksredstva OAO54,50 gni
GLYCIN MED VITAMIN MED N60 BORDER PÅ 500 mgSESANA, LLC41,60 gni
GLYCIN FORTE EVALAR N20 BORD D / RASSASEvalar CJSC76,40 gni
GLYCIN-AKTIVE N50 0.1G BORDFarmgroup, LLC37,70 gni
DOPPELGERZ AKTIVITET GLYCIN + B-VITAMINS N30 CAPSDOPPELGERZ224,00 gni
RAINBOW MOUNTAIN ALTAI GLYCIN BIO MED POLEN FLOWER N20 CAPSOUS 0.23GNarine, LLC86.30 gni
RAINBOW MOUNTAIN ALTAI GLYCIN FORTE MED MUMUMIUM N20 CAPS ON 0.23GNarine, LLC77,80 gni
RAINBOW MOUNTAIN ALTAI GLYCIN NATURLIG MED VITAMIN MED N20 CAPSOUS 0.23GNarine, LLC60,80 gni
PROPELLER VOLKANISK KLAYMASKE + SKRIV FRA ACNER “AZELOGLYTSIN, VOLKANISK SAND + KLAY” 40MLPROPELL63,60 gni
NÅ GLYCIN N100 CAPSE 1184MG1200,70 gni
NESTI DANTE ROMANTICA SOAP Vister og syrin 250,0NESTI DANTE328,90 gni
NESTI DANTE ROMANTICA FACE AND BODY CREAM Wisteria og Lilac 150MLNESTI DANTE995,10 gni

Armadin eller Mexidol - hva du skal velge

Hovedforbindelsen er stoffet med samme navn med en kompleks kjemisk formel i mengden 125 mg. Medisinen er en antioksidant med et bredt spekter av virkning. Armadin beroliger nervesystemet, forhindrer svekket hukommelse, øker mental ytelse. Legemidlet reduserer den giftige effekten av etylalkohol på kroppen, øker blodtilførselen til hjernen.

Farmakodynamikk er basert på å blokkere oksidasjon av fett, styrke bindingen av enzymer til ligander, øke transporten av nevrotransmittere og overføre en elektrisk impuls fra en nervecelle til en annen.

Det er foreskrevet å stabilisere tilstanden med patologier som:

  • tilstand etter et hjerneslag;
  • nevroser;
  • nevrosirkulatorisk (vegetovaskulær) dystoni;
  • asteni;
  • encefalopatier av enhver genese;
  • hjerte-iskemi;
  • asteni;
  • abstinenssyndrom;
  • antipsykotisk medikamentforgiftning.

Etter administrering løses Mexidol-analogen raskt opp i fordøyelseskanalen. Eliminasjonshalveringstiden gjør 4-5 timer. Bryter ned i metabolitter i leveren. Utskilles hovedsakelig i urin.

Mexiprim eller Mexidol - som er bedre

Den russiske medisinen er dekket med en tynn filmmembran, har en rund form og kremfarge. Den inneholder samme virkestoff som Mexidol, så virkningsmekanismen og indikasjonene ligner på dette stoffet.

For å eliminere patologier foreskrives vanligvis 250-500 mg Mexiprim, det største daglige volumet av stoffet bør ikke overstige 800 mg. Mengden av midler er delt inn i 2-3 doser. Varigheten av behandlingen avhenger av type sykdom, varigheten varierer fra 5 dager til 6 uker. Du må avbryte tablettene gradvis, og redusere dosen i løpet av 2-3 dager.

Mulige bivirkninger av Mexiprim:

  • kvalme;
  • tørr munnslimhinne;
  • dannelse av overfølsomhet;
  • døsighet.

Det er forbudt å bruke Mexiprim hvis pasienten har nyre- og / eller leversvikt, i barndommen, under graviditet og amming.

NavnProdusentAktivt stoffPris
MEXIPRIM 0,05 / ML 2ML N10 AMP R-D D / INMoskva endokrine anlegg, FSUEEtylmetylhydroksypyridinsuccinat359,10 gni
MEXIPRIM 0.125 N60 BORD S / FILM / SHELLObninsk Chemical and Pharmaceutical Company CJSCEtylmetylhydroksypyridinsuccinat327,60 gni
MEXIPRIM 0.125 N30 BORD S / FILM / SHELLObninsk Chemical and Pharmaceutical Company CJSCEtylmetylhydroksypyridinsuccinat181,50 gni
MEXIPRIM 0,05 / ML 5ML N5 AMP RR V / V V / MPOLISAN NTFF, LLCEtylmetylhydroksypyridinsuccinat310,40 gni

Cavinton eller Mexidol

Vinpocetine fungerer som hovedkomponenten. Importerstatning Mexidol har større effekt på metabolske prosesser i cellene i hjernens nervevev og på blodtilførselen til sentralnervesystemet. Medisinen øker glukoseforbruket, øker nedbrytningshastigheten for karbohydrater for å få ekstra energi. Det har en antioksidant effekt, hemmer blodplateaggregering og reduserer dermed blodets viskositet.

Det tolereres vanligvis godt av pasienter, bivirkninger er svært sjeldne. Listen er som følger:

  • endringer i elektrokardiografi;
  • økt hjerterytme;
  • endring i blodtrykksindikatorer;
  • søvnforstyrrelser;
  • svakhet;
  • hodepine;
  • svimmelhet;
  • kvalme;
  • halsbrann;
  • allergi.

Det kan kombineres med et stort antall medisiner uten frykt for dannelse av komplikasjoner. Pasienten klager ikke når han interagerer med betablokkere, hjerteglykosider, klopamid og hydroklortiazid.

Noen ganger, når det kombineres med metyldopa, øker en reduksjon i blodtrykket, derfor er det viktig å regelmessig overvåke blodtrykket når du bruker Cavinton og sentrale antihypertensive medisiner..

NavnProdusentAktivt stoffPris
CAVINTON COMFORT 0.01 N90 DISPLAYBORDGideon Richter OJSCvinpocetin640,30 gni
CAVINTON COMFORT 0.01 N30 DISPLAYBORDGideon Richter OJSCvinpocetin284,70 gni
CAVINTON FORTE 0.01 N90 BORDGideon Richter - Rus CJSCvinpocetin723,70 gni
CAVINTON 0.005 / ML 10ML N5 AMP KONTS D / R-RA D / INFGideon Richter OJSCvinpocetin322,80 gni
CAVINTON 0.005 / ML 5ML N10 AMP KONTS D / R-RA D / INFGideon Richter OJSCvinpocetin314,00 gni
CAVINTON 0.005 / ML 2ML N10 AMP KONTS D / R-RA D / INFGideon Richter OJSCvinpocetin229,10 gni
CAVINTON FORTE 0.01 N30 BORDGideon Richter - Rus CJSCvinpocetin292,80 gni
CAVINTON 0.005 N50 BORDGideon Richter - Rus CJSCvinpocetin239,80 gni

Vinpocetine eller Mexidol - som er bedre

Det ligner i sammensetning og farmakodynamikk som det forrige legemidlet. Når den kommer inn i fordøyelseskanalen, blir Vinpocetin raskt absorbert i blodet, binder seg til proteiner med 66%, den maksimale konsentrasjonen i plasma observeres etter en time, i vev - etter 2-4 timer. Metabolisert i leveren, skilles ut i urin og avføring.

Medisinen brukes til utvikling av følgende sykdommer:

  • tilstand etter iskemisk hjerneslag;
  • vaskulær demens;
  • aterosklerotisk lesjon av meningealkar;
  • encefalopati på grunn av høyt blodtrykk eller traumer;
  • skade på netthinnen eller koroidene;
  • Menières sykdom.

Vinpocetin er forbudt å bruke under graviditet, da det overvinner morkaken og kommer inn i fosteret. Som et resultat av terapi er det mulig å utvikle blødning, spontan abort.

NavnProdusentAktivt stoffPris
VINPOCETIN 0.005 N50 BORD / IZVARINO /Izvarino Pharma, OOOvinpocetin127,30 gni
VINPOCETIN 0.005 N50 BORD / UNGARN /Gideon Richter OJSCvinpocetin140,60 gni
VINPOCETIN 0.01 N30 BORD / IZVARINO /Izvarino Pharma, OOOvinpocetin156,00 gni
VINPOCETIN 0.005 / ML 2ML N10 AMP END D / PRIGOT R-RA D / INF / BORISOV ZMP /Borisov medisinplante, OJSCvinpocetin66,10 gni
VINPOCETIN 0.005 / ML 2ML N10 AMP KONTS D / R-RA D / INFBiokjemiker PAOvinpocetin47,70 gni
VINPOCETIN 0.005 / ML 2ML N10 AMP END D / RR / ELLARAEllara, LLCvinpocetin77,30 gni
VINPOCETIN 0.005 N50 BORD / PHARMPROEKT /Farmproekt, AOvinpocetin61,00 gni
VINPOCETIN WELFARM 0.005 / ML 2ML N10 AMP KONTS D / R-RA D / INFWELFARM, LLCvinpocetin85,00 gni
VINPOCETIN 0.005 N50 BORD / OPPDATERING /PFK JSC-oppdateringvinpocetin78,30 gni
VINPOCETIN 0.005 N50 BORD / BORISOV ZMP /Borisov medisinplante, OJSCvinpocetin60,50 gni
VINPOCETIN 0.005 N50 TABL / ALSI FARMAAlsi Pharma, ZAOvinpocetin64,30 gni
VINPOCETIN FORTE 0.01 N30 BORD / OZONE /OZONE LLCvinpocetin78,80 gni
VINPOCETIN FORTE 0.01 N30 BORD / SYNTESIS /Syntese av AKOMPiI, OJSC ("Synthesis" OJSC)vinpocetin92,00 gni
VINPOCETIN 0.005 N50 BORD / OZONE /OZONE LLCvinpocetin66.30 gni
VINPOCETIN FORTE CANON 0.01 N30 BORDCanonfarm Production, CJSCvinpocetin76,20 gni
VINPOCETIN-OBL 0,005 N50 BORDObolensk Pharmaceutical Enterprise, CJSCvinpocetin159,10 gni
VINPOCETIN-OBL 0.01 N30 BORDObolensk Pharmaceutical Enterprise, CJSCvinpocetin138,00 gni
VINPOCETIN-AKOS 0.005 N50 BORDSyntese av AKOMPiI, OJSC ("Synthesis" OJSC)vinpocetin77,20 gni
VINPOCETIN-ALSI 0,005 N30 BORDAlsi Pharma, AOvinpocetin38,90 gni

Vazobral eller mexidol

Vazobral tabletter inneholder koffein (40 mg) og alfa-dihydroergocriptin mesylat (4 mg). I en blemme 10 stk. I tillegg inkluderer verktøyet:

  • laktose;
  • cellulose;
  • magnesiumstearat;
  • silika.

Kombinert medikamenthemmende alfa-adrenerge reseptorer. Det stimulerer produksjonen av serotonin, dopamin, reduserer permeabiliteten til vaskulærveggen. Påvirker gunstig metabolske prosesser i vev, øker blodtilførselen deres, øker hjernecellers motstand mot oksygenmangel. På grunn av koffein stimulerer stoffet mental ytelse, eliminerer svakhet, tretthet og døsighet..

Vasobral er foreskrevet til pasienter med åreforkalkning i hjernehinnefartøyer, vestibulære lidelser, svimmelhet av ukjent opprinnelse, Menières sykdom. Utenlandsk analog, produksjon - Frankrike.

NavnProdusentAktivt stoffPris
VAZOBRAL N30 BORDChiesi Pharmaceuticals S.p.A. / Pharmstandard-Leksredstva, OJSC*1005,50 gni

Actovegin eller Mexidol - som er bedre

Det er en antihypoxant som kan erstatte Mexidol. Instruksjonene beskriver tre typer farmakologiske handlinger som er forårsaket av disse tablettene:

  • en økning i hastigheten på metabolske prosesser;
  • forbedret blodtilførsel;
  • nervevevstimulering.

Analogen må drikkes før måltider, uten å tygge og drikke mye vann. Behandlingsopplegget kan se slik ut:

  • iskemisk hjerneslag i det akutte stadiet - 2000 per dag drypper 20 infusjoner intravenøst, deretter 2 tabletter tre ganger om dagen;
  • demens - 2 tabletter 3 ganger om dagen i 4-5 måneder;
  • diabetisk polyneuropati - 2000 per dag drypper 20 infusjoner intravenøst, deretter tre tabletter 3 ganger om dagen;
  • sirkulasjonsforstyrrelse i lemmene - 1-2 tabletter 3 ganger om dagen.

I noen tilfeller kan medisinen forårsake en allergisk reaksjon, rødhet i huden, urticaria. Produsent - Østerrike.

NavnProdusentAktivt stoffPris
ACTOVEGIN 0,04 / ML 2ML N25 AMP R-D D / INTakeda Austria GmbHKalsium deproteinisert hemoderivativ1329,70 gni
ACTOVEGIN 0.2 N50 BORD S / FILM / SHELLTakeda Pharmaceuticals, LLCKalsium deproteinisert hemoderivativ1394,50 gni
ACTOVEGIN 0,04 / ML 10ML N5 AMP R-D D / INTakeda Pharmaceuticals, LLCKalsium deproteinisert hemoderivativ1046,00 gni
ACTOVEGIN 0,04 / ML 5ML N5 AMP R-D D / INTakeda Austria GmbH / Takeda Pharmaceuticals, LLCKalsium deproteinisert hemoderivativ550,50 gni

Analoger av Mexidol i ampuller

Injeksjoner kan øke biotilgjengeligheten til stoffet, på kort tid for å endre pasientens velvære og stoppe uttrykte symptomer. For behandling må du i tillegg kjøpe en sprøyte og bli kjent med prosedyrens regler. De mest populære generikkene og billige analogene til Mexidol er beskrevet nedenfor med gode anmeldelser fra leger og pasienter..

Mexifine eller Mexidol - som er bedre

Utgivelsesform - løsning for parenteral administrering gjennomsiktig med en gulaktig skjær. I likhet med Mexidol er 50 mg per 1 ml etyletylmetylhydroksypyridinsuccinat inkludert som hovedstoff.

På grunn av den lignende sammensetningen forårsaker stoffet de samme medisinske virkningene. Et lignende middel blir absorbert innover i løpet av kort tid (maksimalt en time) og distribueres raskt til organer og vev. Leveren brytes ned i fem metabolitter, halveringstiden varierer i området 4-5 timer. Utskilles i urinen.

Med forbehold om legens merknad og anbefalinger, tolereres det vanligvis godt, og behandlingsforløpet går uten dannelse av komplikasjoner. Imidlertid er utvikling av en ubehagelig smak i munnen, oppblåsthet, døsighet eller irritabilitet, kvalme, en følelse av luftmangel.

NavnProdusentAktivt stoffPris
MEXIFIN 0,05 / ML 5ML N10 AMP RR V / V V / MFSUE SPC Pharmzashchita FMBAEtylmetylhydroksypyridinsuccinat277,30 gni
MEXIFIN 0,05 / ML 2ML N10 AMP RR V / V V / MFSUE SPC Pharmzashchita FMBAEtylmetylhydroksypyridinsuccinat174,40 gni

Neurox eller Mexidol - hva du skal velge

Medisinen skiller seg fra Mexidol bare i form av frigjøring, siden den selges på apoteket som en løsning forseglet i en ampulle. Effekten på hjernen, indikasjoner og kontraindikasjoner er lik. Når du velger et behandlingsregime, skal pasientens tilstand, alvorlighetsgraden av den underliggende patologien tas i betraktning. Behandlingen kan se slik ut:

  • akutt brudd på blodtilførselen til hjernen - drypp først, intravenøst, 200-500 mg 2-4 ganger om dagen i to uker, deretter intramuskulært 200-250 mg 2-3 ganger om dagen i 14 dager;
  • hodeskade - drypp 200-500 mg 2-4 ganger om dagen i to uker;
  • discirculatory encefalopati - intramuskulært 200-250 mg 2 ganger om dagen;
  • nevrosirkulatorisk dystoni, nevrose - 50-400 mg per dag i to uker;
  • åpenvinklet glaukom - parenteral 100-300 mg per dag.

Ved overdose og forekomst av søvnløshet, arteriell hypertensjon, utføres symptomatisk behandling..

NavnProdusentAktivt stoffPris
NEUROX 0,05 / ML 2ML N50 AMP R-R V / V V / MFarmFirma "Sotex", CJSCEtylmetylhydroksypyridinsuccinat1051,00 gni
NEUROX 0,05 / ML 5ML N5 AMP R-R V / V V / MFarmFirma "Sotex", CJSCEtylmetylhydroksypyridinsuccinat291,90 gni
NEUROX 0,05 / ML 2ML N10 AMP R-R V / V V / MFarmFirma "Sotex", CJSCEtylmetylhydroksypyridinsuccinat269,40 gni

Cerecard eller Mexidol - som er bedre

I en løsning for intravenøs eller intramuskulær administrering er 250 mg etylmetylhydroxypyridinsuccinat i form av en ampulle. I en papppakke, 5 eller 10 ampuller i hver, i en ampulle 2 ml av produktet.

Legemidlet må ikke brukes hvis en pasient har en funksjonssvikt i leveren eller nyrene, så på denne bakgrunn reduseres forfallet og eliminasjonen av stoffet, risikoen for rusmedisinering øker. Det er ikke mulig å behandle Cerecard med amming, graviditet hos barn og tilstedeværelse av overfølsomhet.

Cerecard er i stand til å øke effekten av beroligende midler fra gruppen av benzodiazepiner, nitrater, levodopa, karbamazepin. Reduserer den negative effekten av etylalkohol på menneskekroppen.

Cytoflavin eller Mexidol

Tilgjengelig i form av en løsning for intravenøs administrasjon. Inkluderer flere aktive tilkoblinger:

  • ravsyre (100 g);
  • 20 mg riboksin;
  • nikotinamid (10 g);
  • riboflavin (2 g).

Mexidolerstatning i ampuller har alle de farmakologiske effektene som forårsaker medisinene beskrevet ovenfor. Cytoflavin anbefales for behandling av hjerneinfarkt, konsekvensene av akutt cerebrovaskulær ulykke, toksisk skade på sentralnervesystemet (encefalopati).

Bivirkninger av stoffet er beskrevet i detalj nedenfor i tabellen..

Tabell - Bivirkninger av cytoflavin

Organsystemsymptomer
ImmunAllergisk reaksjon
Quinckes ødem
anafylaksi
NervøsSkjelving av lemmer
Svimmelhet
Psykomotorisk agitasjon
Hodepine
CardiovascularØkt hjertefrekvens
Brystsmerter
Endring i blodtrykk
Blekhet, rødhet
Pusterdyspné
Tørrhoste
Pervers luktoppfatning
digestiveBitterhet i munnen
Tørr slimhinne
Kvalme
Oppkast
Magesmerter

Cytoflavin kan brukes når du kjører kjøretøy og arbeider med mekanismer. Det anbefales at pasienter med diabetes regelmessig måler blodsukker.

NavnProdusentAktivt stoffPris
CYTOFLAVIN 10ML N10 AMP RR V / V / DARK GLASS /POLISAN NTFF, LLCInosine1049.10 gni
CYTOFLAVIN 10ML N5 AMP RR V / V / DARK GLASS /POLISAN NTFF, LLCnikotinamid594,00 gni
CYTOFLAVIN N100 BORD P / INTESTINAL LØSNING / SKALPOLISAN NTFF, LLCriboflavin755,40 gni
CYTOFLAVIN N50 BORD P / INTESTINAL LØSNING / SKALPOLISAN NTFF, LLCravsyre429,30 gni

Cortexin eller Mexidol

Det er et pulver for å fremstille en løsning for parenteral (intramuskulær) administrering. Inneholder forbindelsen med samme navn (5 mg) tilberedt fra husdyrbarken. Legemidlet normaliserer stoffskiftet av stoffer som er ansvarlige for eksitering og hemming av nerveceller, reduserer risikoen for krampesyndrom og har en antioksidant effekt..

Indikasjoner for bruk av den analoge Mexidol i ampuller er billigere som følger:

  • nedsatt blodtilførsel til hjernen;
  • traumatisk hjerneskade;
  • encefalopati av hvilken som helst opprinnelse;
  • hukommelsestap, hemming av tenking;
  • epilepsi;
  • asteni;
  • cerebral parese.

Legemidlet administreres bare etter anbefaling fra lege etter en fullstendig diagnose. Cortexin skal ikke blandes med andre løsninger, inkludert lidokain. Oppløst pulver skal ikke lagres og tas etter lagring.

NavnProdusentAktivt stoffPris
CORTEXIN 0.01 N10 FLAC LIOFIL D / R-RA V / MGEROFARM LLCHusdyrbark polypeptider1234,90 gni
CORTEXIN 0.005 N10 FLAC LIOFIL D / R-RA B / M / D / DET /GEROFARM LLCHusdyrbark polypeptider780,90 gni

Konklusjon

Mexidol og dens analoger til en eller annen grad er i stand til å forårsake komplikasjoner og har en viss liste over kontraindikasjoner. Under behandlingen er det nødvendig å ta hensyn til interaksjon med andre legemidler og observere administrasjonsfrekvensen. Det er verdt å kjøpe stoffet først etter å ha konsultert lege.